menuankieta

Bożeny, Drogomira

Nasze przedszkole

Jesteś tu: » Strona główna » O przedszkolu » Nasze przedszkole

Nasze przedszkole mieści się w nowo wybudowanym budynku na terenie osiedla - Gutkowo. Mamy trzy oddziały dla dzieci od 3 do 6 lat. Panuje u nas kameralna i rodzinna atmosfera sprzyjająca adaptacji i indywidualnemu rozwojowi dziecka. Przytulne, kolorowe sale dają poczucie bezpieczeństwa i radosnego współistnienia w grupie. Rodzice mają możliwość codziennego kontaktu z nauczycielkami oraz obserwacji zajęć i zabaw. W pełni wykwalifikowana kadra, posiadająca wieloletnie doświadczenie dba o wysoki poziom dydaktyczny pracy z dziećmi i ich wszechstronny rozwój. Jesteśmy otwarci na potrzeby dzieci i rodziców. W ciągu lat przedszkole wypracowało własne tradycje i kultywuje obchodzenie takich uroczystości jak: pasowanie na przedszkolaka, jasełka, dzień babci i dziadka, święto rodziny, pożegnanie 6 –latków. Położenie przedszkola na obrzeżach miasta stwarza możliwości bezpośredniego obcowania z przyrodą. Nasze dzieci zdobywają wiedzę o bogactwie przyrody za pomocą samodzielnych doświadczeń, bezpośredniej obserwacji, bo od nas do lasu, na łąkę i jezioro mamy tylko chwilkę. Wiele uwagi poświęcamy ekologii, angażujemy się razem z rodzicami w różnorodne przedsięwzięcia i akcje na rzecz środowiska. Raz w miesiącu wszystkie  grupy uczestniczą w koncercie muzyków Filharmonii Olsztyńskiej. Kilka razy w roku przedszkolnym dzieci uczestniczą w przedstawieniach teatralnych. Staramy się wybrać najlepsze inscenizacje spośród proponowanych. Ponadto dla dzieci 6- letnich bezpłatna opieka logopedyczna - badanie przez specjalistę i zajęcia dla przedszkolaków wymagających terapii. Ściśle współpracujemy z Poradnią Psychologiczno - pedagogiczna nr1 w Olsztynie. pracownicy PPP przeprowadzają badania przesiewowe "Platforma zmyslów",prowadzą prelekcje oraz są do Państwa dyspozycji na dyżurach.Proponujemy całodzienne, smaczne wyżywienie. Są to trzy posiłki : śniadanie, zupa razem z podwieczorkiem, drugie danie. Najmłodsze maluchy mające zacząć przygodę z przedszkolem zapraszamy co roku w ostatnim tygodniu sierpnia na spotkania adaptacyjne.